Πρόσφατα

Red Bull Romaniacs 2017 – Ο Α.Gomez κερδίζει τον πρόλογο…92ο χρόνο ο Α.Παραγιός στην Silver

Τον δύσκολο και απαιτητικό πρόλογο του φετινού Red Bull Romaniacs κέρδισε ο Alfredo Gomez και στην αυριανή πρώτη ημέρα στα βουνά επέλεξε να ξεκινήσει τρίτος μια και οι τρεις πρώτοι του προλόγου είχαν την αυτή την επιλογή. Ο Billy Bolt επέλεξε να ξεκινήσει δεύτερος την θέση που τερμάτισε στον πρόλογο ενώ ο Jonathan Walker θα ανοίξει τον δρόμο της αυριανής ημέρας αφού δεν είχε άλλη επιλογή. Απο ελληνικής πλευράς ο Ανδρέας Παραγιός πέτυχε τον 92ο χρόνο στην κατηγορία Silver.

GOLD

1 2 Alfredo Gomez ESP KTM Exc 300cc 10 17:23
2 13 Billy Bolt GBR HUSQVARNA TE 300 10 18:21
3 23 Jonathan Walker GBR KTM Exc 300cc 10 18:46
4 1 Graham Jarvis GBR HUSQVARNA TE 300 10 18:58
5 12 Manuel Lettenbichler DEU KTM 300 EXC 9 17:24
6 24 Paul Bolton GBR KTM Exc 300 9 17:42
7 3 Wade Young ZAF Sherco 300 cc 9 17:50
8 33 Pol Tarres ESP beta 300cc 9 18:04
9 6 Travis Teasdale ZAF KTM 300 EXC 9 19:16
10 4 Mario Roman ESP Sherco 300 8 17:36
11 25 David Knight GBR KTM EXC 300 8 17:57
12 5 David Cyprián CZE KTM EXC 250 8 18:00
13 18 Philipp Bertl AUT BETA RR 300 7 17:29
14 8 Philipp Scholz DEU KTM EXC 350f cc 2017 7 18:35
15 7 Yannick Marpinard FRA Beta RR 300 7 19:00
16 27 Brett Swanepoel ZAF husqvarna te 300 7 19:32
17 29 Kevin Gallas DEU Husqvarna TE300 7 19:37
18 31 Lars Enöckl AUT KTM EXC250TPI 6 18:05
19 20 Florent Allamel FRA BETA 300 RR 6 20:48
20 17 Sonny Goggia ITA ktm exc 300 6 21:10
21 32 Norbert Levente Józsa ROU KTM EXC 300 5 17:39
22 10 Dwayne Kleynhans ZAF KTM 300 EXC 5 18:11
23 21 Teodor Kabakchiev BGR KTM EXC 300 5 18:57
24 28 Christophe Robert CHE Husqvarna TE250 5 19:13
25 11 Jürg Schütz CHE Ktm exc300 5 19:49
26 30 Sam Winterburn GBR KTM Exc 300cc 5 21:23
27 15 Thomas Schranz CHE KTM EXC 300 5 21:42
28 26 Altus De Wet ZAF Beta 300 rr 4 19:14
29 16 Rienk Tuinstra NLD KTM 300 4 21:31
30 9 Barend Erasmus ZAF KTM 250 exc 2 12:26
31 14 Varga Zsolt ROU KTM 300 2 12:35
32 19 Nikolai Inozemtsev RUS KTM Exc 300 0 DNS

SILVER CLASS

1 158 Adrian Harry AUS BETA Australia 4 21:08
2 100 Mark Jackson GBR Eurotek ktm 4 21:47
3 184 Roman Davidovich RUS Russia Far East 4 23:44
4 208 Patrik Sjöberg SWE Hojbutiken/EcroTech.se 4 23:52
5 121 Dylan Yearbury NZL Stihl Shop Cambridge 4 24:56
6 141 Adam Giles AUS 3 21:38
7 210 Damon Starkey AUS Tyres For Bikes Husqvarna 3 21:57
8 193 Alex Hidalgo Garcia ESP ZONA PADDOCK 3 24:41
9 111 Mackenzie Wiig NZL Team New Zealand 3 25:01
10 209 Tyler Cunniffe ZAF 3 25:04
11 169 James Jackson GBR Eurotek ktm 3 25:07
12 187 Cyrille Pinget FRA Enduro France 3 25:37
13 166 Chad Redman USA Alta Motors 3 26:05
14 165 Kye Anderson AUS Kye Anderson Racing 3 26:38
15 218 Bruno Crivilin BRA EXTREME.ENDURO.SIBIU 3 27:10
16 120 Dougy Herbert NZL Kent Road Motorcycle Club 3 27:57
17 101 Sean Clarke NZL Kiwi Rider 3 29:22
18 186 Thevenod Freddy FRA Enduro France 3 30:25
19 126 José Luis Fatule Simon PER SBX Husqvarna Barbacci 3 32:03
20 102 Emanuel Gyenes ROU Autonet 2 21:12
21 104 Antoniy Trush RUS MC Zarya- Ratimir 2 21:20
22 140 Anthony Solar AUS Wildwood Rock 2 21:26
23 128 Marco Pfeifer DEU Enduro Fleischer 2 21:27
24 108 Adam Poole AUS cmp racing 2 21:45
25 188 Jean luc Thevenod FRA Enduro France 2 22:18
26 145 Josef Westgarth GBR Eurotek-KTM 2 22:35
27 117 Andrey Iadov RUS Os-sport 2 22:57
28 146 Luis Rey Nuñez ESP narrarte off road 2 23:17
29 130 Neil Challice GBR Earthwurks Ltd 2 25:00
30 185 Thibaud Leiser CHE JuraDakar Team 2 25:34
31 190 Dustin McCarthy USA 2 26:59
32 191 Gavin McCarthy USA Chocolate mountain 2 28:28
33 103 Charles Feyrit FRA CM Beaujolais Ecolomoto 1 21:47
34 205 Alessandro Azzalini ITA 0 DNS
35 216 Manfred Kargl AUT FMC Oberes Mürztal 0 DNS

BRONZE

1 528 Aron Omarsson ISL ShercoEnduroTours.ro 4 15:14
2 343 Wil Westgarth GBR Eurotek KTM 4 16:16
3 440 Kjetil Kvilhaug NOR Barteland extreme 4 20:30
4 300 Nuno Pereira PRT kebabs 4 21:01
5 516 Matty Temple GBR Eurotek 4 21:31
6 302 Matthias Saric DEU http://www.houseofcross.de 4 23:43
7 433 Martin Leok EST Sõmerpalu MK 4 25:39
8 472 Dusan Blagojevic SRB Jazavci-KTM ProMoto 4 27:40
9 501 Keith Maude GBR Lord Maude 3 15:45
10 504 Manuel Quintar ARG Argentina 3 15:58
11 414 David Horne AUS DW Horne Plumbing 3 17:55
12 480 Roberto Vecco Arze PER Zick Hard Enduro Peru 3 18:01
13 510 Ernst Hostettler CHE Sennerei-Eriz 3 20:24
14 532 Jose Carbonell ARG Argentina 3 22:40
15 539 Ole-johnny Skøien NOR Askim Mc Norway 3 24:10
16 408 Henk Reuvers NLD Amatic Koffieteam 2 12:47
17 366 Shane Bowden AUS Wildwood Rock MCC 2 13:18
18 397 Marcel Vogel CHE ORTP 2 13:57
19 317 Dag Martin Watvedt NOR Gas specialist 2 15:24
20 383 Stian Lantz NOR Kristiansand Enduro 2 15:24
21 407 Dominique Essig DEU Dirtbiker Magazine 2 15:38
22 515 Marcin Rokowski POL Blueberryhill Enduro RZYK 2 15:49
23 512 Maxence Pons FRA ORANGE MECANIC 2 16:08
24 419 Suff Sella ISR sella racing KTM Israel 2 17:15
25 500 Chris Green GBR Chris green roofing 2 18:20
26 513 Raphael Coutelier FRA ORANGE MECANIC 2 19:18
27 458 Gary Morley GBR 2 22:24
28 450 Jorge Nieto PER Zick Hard Enduro Peru 1 12:33
29 415 Richard Borer SWZ 0 DNF
30 305 Keith Jenkins GBR Rockinghams of Southam 0 DNS
31 307 Clinton Walch NZL 0 DNS
32 313 Ian Worrall GBR Rockinghams of Southam 0 DNS
33 354 Grahame McKenzie AUS 0 DNS
34 400 Leigh Fernance AUS 0 DNS
35 514 Rich Milner GBR Eurotek KTM 0 DNS

Advertisements